Możliwość komentowania Co zrobić, aby w naszym kraju było lepiej? została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakowoż nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie sporo bogatych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to i tak UE jest potęgą. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy np. problem bezrobocia, szczególnie wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednak ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.